Czy chcesz poradzić sobie z trudnymi emocjami w 10 minut?

Nawet jeżeli do tej pory nie udawało Ci się panować nad emocjami, albo myślałaś, że lepiej już niczego nie czuć, niż przeżywać te dogłębnie negatywne stany, musisz wiedzieć, że nadchodzi koniec Twojej udręki...

Czy wspomnienie niektórych uczuć budzi w Tobie nieprzyjemny skurcz w żołądku? Nie jesteś w tym odosobniona. Wiele osób czuje niechęć do trudnych uczuć, takich jak złość, samotność, czy wstyd. Nieraz czają się one gdzieś tuż za rogiem i niespodziewanie burzą cały spokój, jaki z takim wysiłkiem zbudowałaś. Znasz to?

Być może odruchowo starasz się je odsuwać, a gdy narastają, próbujesz walczyć z nimi, albo je tłumić, zajmując myśli czymś, co masz właśnie do zrobienia, zakazując innym poruszania pewnych tematów lub pocieszając się jakąś rozrywką. Ale uwaga! - postępując w ten sposób działasz przeciwko sobie!

Pozwól, że Ci udowodnię, że tak jest w istocie.

WAŻNE! W poniższym tekście opisany jest sekret, który pozwoli Ci już dzisiaj zdjąć ciężki kamień z serca i poczuć radość życia. Nie jutro, nie w przyszłym tygodniu, ale dzisiaj. Właśnie teraz.

Justyna Jannasz To ja, Justyna Jannasz. Zajmuję się przekazywaniem wiedzy na temat współuzależnienia, a także wspieraniem osób, które przechodzą przez proces zdrowienia. Wiem, że chcesz pomóc sobie, a być może jeszcze bardziej Twojej bliskiej uzależnionej osobie. Możemy zająć się tym razem, jeśli zechcesz. A więc teraz skup się, bo zaraz dowiesz się, jak możesz poradzic sobie z obezwładniającymi emocjami, których się boisz i których starasz się unikać...

Z pewnością nie jest to Twoja wina, prawdopodobnie nauczono Cię takich sposobów radzenia sobie z emocjami.

Tresurze zwanej wychowaniem poddaje się nas  już od wczesnego dzieciństwa. Uczymy się dostosowywać do innych i nie przeszkadzać im wyrażając nasze emocje. Zadaniem dziecka jest jak najwcześniej nauczyć się nie dawac po sobie poznać, że coś czuje, lub odpędzać od siebie emocje. Uczą nas tego zarówno dorośli, jak i rówieśnicy. 

„Nie ma co się martwić”, „co się smucisz”, „nie bądź beksą”, „weź się w garść”, „powinnaś”, „co suszysz zęby”, „biedactwo”, „bądź ponad to”, "nie rozczulaj się nad sobą" – słyszałaś kiedyś podobne słowa? Grrr... Niemal każdy z nas styka się z ocenami jego emocji i z pouczaniem co wypada robić, a czego wypada, jeśli chodzi o przeżywanie emocji. Na ogół okazuje się, że nie wypada. Nie dla Twojego dobra. Innym jest to po prostu często nie na rękę.

Owszem, warto umieć się dostosowywać do innych i żyć z nimi w harmonii. Powstrzymywać się od agresji, czasem rezygnować z zachcianek, mieć na uwadze także dobro innych. Jednak wiele osób, które zbyt rygorystycznie były uczone, że trzeba zachowywać się grzecznie i ulegle wobec innych, albo stają się agresywne, albo duszą emocje w sobie. Często ta sama osoba ma trudności zarówno z wyrażaniem siebie, jak i z wybuchami agresji. 

Dzieje się tak, ponieważ emocje po prostu są, nie da się ich zlikwidować. Nieraz są nawet bardzo potrzebne.

Ich zadaniem jest pokazanie Ci, co jest ważne. Zmotywowanie Cię do działania na Twoją korzyść. Skupienie Twojej energii i uwagi oraz zmobilizowanie całego ciała do odpowiedniej reakcji.

Ale każdą trudną emocję można okiełznać i sprawić, by po kilku minutach straciła swą obezwładniającą moc lub została wykorzystana na Twoją korzyść!

Jak można tego dokonać? Już wiele osób przez to przeszło wraz ze mną. Oto co zrobiłam: poprosiłam kilka współuzależnionych kobiet, które zgłosiły się do mnie ze swoimi problemami dotyczącymi między innymi nieznośnych uczuć, by wymieniły te uczucia, które są najbardziej dokuczliwe.

Na początku trudno im było cokolwiek powiedzieć, gdyż odcinając się od tych trudnych, bolesnych uczuć, odcięły się także od tych miłych i przyjemnych emocji, w skutek czego właściwie niewiele emocji były w stanie rozpoznać. Pomogły im w tym ćwiczenia z pomocą listy uczuć.

Potem sprawa była już łatwiejsza. Co ciekawe, wśród emocji wymienianych jako te najtrudniejsze, kilka pojawiało się szczególnie często, niemal u każdej z dziewczyn. Co jeszcze ciekawsze, nie tylko negatywne uczucia okazały się trudne. Bardzo często pytane o uczucia, dziewczyny mówią:

„Nie czuję wcale żadnej RADOŚCI z życia”.

To oznacza, że pozytywne uczucia też mogą sprawiać trudność!

Potem im powiedziałam:

"Nie staraj się zmieniać niczego na siłę. Wybierz teraz jedno z tych trudnych uczuć, które przeszkadza Ci najczęściej. Dobrze się zastanów, które to jest i wybierz tylko JEDNO. Potem się nim zajmiemy."

I to jest sekret pracy nad najtrudniejszymi emocjami.

  • Najpierw spośród propozycji wielu trudnych uczuć wybierasz to, które najlepiej znasz i które najbardziej Ci utrudnia życie.
  • Następnie poznajesz i zaczynasz rozumieć przyczyny, dla których ta emocja istnieje i zaczynasz doceniać jej sens. Przypominasz sobie, po co mogłaś tłumić to uczucie. Cały czas skupiasz się tylko na przyczynach JEDNEJ WYBRANEJ emocji i konsekwencjach jej tłumienia lub wybuchów.
  • Otrzymujesz też wskazówki, jak możesz zmienić strategię radzenia sobie z daną emocją. Na przykład, przyczyną wybuchów złości jest nieraz tłumienie jej. Wystarczy wyrażać złość w pokojowy sposób, gdy tylko pojawią się jej oznaki, a wybuchu możesz uniknąć.
  • Masz okazję przećwiczyć nową strategię w praktycznej sytuacji i skonsultować swoje wrażenia z ćwiczenia ze mną - poprzez platformę szkoleniową.
  • Dzięki temu możesz zrezygnować ze strategii, które przynoszą Ci więcej szkody niż pożytku bez poczucia, że się męczysz i robisz coś "wbrew sobie".
  • Na koniec powtarzasz ten sam proces pracując nad innymi emocjami, które Ci przeszkadzają. Niektóre mogą być głęboko ukryte lub zamaskowane innymi emocjami. Wystarczy jednak, że rozpracujesz w ten sposób kilka emocji, które budzą Twoje największe obawy, aby uzyskać fenomenalne efekty.

Wiem z doświadczenia, że tą metodą każdy, kto ma odrobinę motywacji, zapanuje nad swoimi emocjami, zrozumie je i zaakceptuje ich obecność.

Czy to może być aż takie proste?

To nie jest proste - to jest bardzo proste! Jednak to, że proste, nie oznacza, że łatwe. Z pewnością wymaga Twojego wysiłku i wytrwałości, szczególnie na początku, gdy poproszę Cię o przypomnienie sobie konkretnych sytuacji, gdy przeżywałaś trudne emocje. Ale od czego są Twoje emocje? Wykorzystaj je do mobilizacji, niech Ci służą i sprawiają, że zniknie poczucie pustki lub ciężaru na sercu, nawet jeszcze zanim Twoja sytuacja znacząco się poprawi.

Bo muszę Ci powiedzieć, że wraz z poprawą radzenia sobie z emocjami najprawdopodobniej poprawi się całe Twoje życie. Jeżeli umiejętnie dopuścisz do głosu smutek czy złość, na drugim końcu skali pojawi się także radość i poczucie szczęścia, wzrośnie Twoja energia do działania, Twoja siła i odporność psychiczna.

Jak bardzo chcesz zapanować nad swoimi, nawet najtrudniejszymi emocjami, wykorzystać je dla swojego dobra i zacząć odczuwać więcej radości?

Chciałabym Cię uspokoić. To, co Ci za chwilę zaproponuję, choć ma dużą moc oddziaływania, jest jednocześnie przyjemne. Całą tę pracę, o której napisałam powyżej możesz wykonać słuchając relaksujących nagrań z łagodną muzyką w tle. Dostęp do nich otrzymasz poprzez platformę www.wspoluzaleznienie.com. Zainspirują Cię one do działania, które pojawi się jako naturalna konsekwencja tego, co zostało zaszczepione w Twojej głowie. Dodatkowo otrzymasz propozycje praktycznych zadań na platformie i możliwość skonsultowania każdego z nich ze mną.

Co Ci proponuję?

Proponuję Ci nagrania z wiedzą, rozważaniami i propozycjami ćwiczeń, dotyczącymi najtrudniejszych emocji oraz towarzyszące im zadania.

Od ponad trzech lat doradzam osobom współuzależnionym, dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem, wiedzą i przemyśleniami. Od około sześciu lat intensywnie biorę udział w różnych formach terapii, licznych warsztatach i grupach. W dalszym ciągu szkolę się, pracuję nad sobą i zdobywam wiedzę. Przede wszystkim jednak - uważnie wsłuchuję się w potrzeby moich czytelników i staram się na nie reagować. Obecnie czuję się dzisiaj niemal całkiem wolna od współuzależnienia, na tyle, na ile jest to możliwe. 

Z drugiej strony, w znacznym stopniu odzyskałam psychiczną wolność na przestrzeni zaledwie pół roku, kiedy to jakieś cztery lata temu zaczęłam nie tylko brać udział, ale przede wszystkim intensywnie pracować nad sobą sama, choć konsultuję swoje pomysły i wyniki z innymi.

Różnica pomiędzy moimi wcześniejszymi powolnymi postępami, a tym, co udało mi się osiągnąć w krótkim czasie dopiero od pewnego momentu, polegała na zdyscyplinowaniu się do skupienia się tylko na tych sprawach, które były najtrudniejsze, a dopiero gdy się z nimi pojedynczo uporałam, przechodziłam do następnych. W naprawdę krótkim czasie udało mi się odkryć, co mnie w tamtym czasie uziemiało. Uświadomienie sobie, co to jest, dało mi ogromną siłę i chęć do działania. Gdy na dodatek okazało się, że dzięki tej motywacji mam konkretne efekty, zaczęłam czuć się pewnie i radośnie. Nie wszystko w moim życiu zmieniło się na lepsze, ale najważniejsze rzeczy - tak, zaś super-najważniejsze zmieniły się już na samym początku. 

Potem, gdy zaczęłam dzielić się swoim doświadczeniem, postanowiłam podsumować swój system pracy i znacznie go uprościć. Nic z niego nie usunęłam, lecz jest on teraz znacznie bardziej dostępny. Otrzymujesz całą moją wiedzę na ten temat, w dogodnej formie płyty audio. Wystarczy więc, że we własną pracę nad sobą zainwestujesz ok 10 minut swojego czasu dziennie.

Niektórym udaje się to w jeszcze krótszym czasie niż mi, dosłownie w ciągu kilku dni. Dzieje się tak dlatego, że teraz moją wiedzę otrzymują w pigułce, a na autorefleksję poświęcają znacznie więcej niż 10 minut dziennie. W tym samym czasie możesz robić coś innego, pod warunkiem, że nie angażuje to Twojego umysłu. Doskonale nadają się do tego takie czynności jak mycie naczyń, prasowanie albo gotowanie. Czy wiedziałaś, że możesz pracować nad sobą, jednocześnie prasując?

Co dokładnie jest na tej platformie?

Na platformie znajdziesz 10 nagrań różnej długości, to w sumie ponad dwie godziny słuchania. Każde z nagrań dotyczy innego trudnego uczucia oprócz pierwszego nagrania, które jest wstępem do całości. Każdemu towarzyszy jedno lub więcej zadań praktycznych.

Moim celem jest poprowadzenie Cię od miejsca, w którym jesteś teraz - pełna obaw przez spotkaniem ze swoimi uczuciami - do stanu, w którym pojawienie się trudnych uczuć będzie czymś pozytywnym.

Nagrania te mogą stać się początkiem Twojej drogi ku pełnej miłości do swojego życia, wraz z nimi przejdziesz całkiem spory kawałek.

A oto kolejne uczucia, które omawiam w szkoleniu:

   1. złość

   2. lęk

   3. samotność

   4. radość

   5. uważność

   6. stres

   7. uczucia a komunikacja

   8. wstyd

   9. bezsilność

Twoje uśpione możliwości dadzą o sobie znać, gdy tylko oswoisz jedną lub dwie trudne emocje, którymi dziś bojkotujesz wszystkie Twoje dążenia.

Jak bardzo podoba Ci się ta moja propozycja?

A teraz uważaj, bo to jeszcze nie wszystko: 

Jeżeli podasz w zamówieniu swój adres pocztowy i wyrazisz zgodę na otrzymywanie korespondencji pocztowej ode mnie, prześlę Ci całkowicie bezpłatnie płytę z tymi nagraniami w formacie mp3, dzięki czemu będziesz mogła ich słuchać ich w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

Mam też do Ciebie ważną prośbę: jeżeli widzisz wokół siebie innych ludzi, którzy nie radzą sobie z emocjami, są skryci, zamknięci, smutni lub agresywni, szczególnie jeśli mają problem z uzależnieniem własnym lub uzależnieniem w rodzinie, przekaż im link do tej strony lub do strony www.wspoluzaleznienie.pl.

Twoja inwestycja dziś to jedynie 227 zł  oraz 10 minut czasu dziennie przez najbliższe kilka tygodni.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę sukcesów w zdrowieniu,Justyna Jannasz
Justyna Jannasz
www.wspoluzaleznienie.pl

  Justyna Jannasz - jestem autorką tej publikacji

Justyna

Tak, zamawiam kurs online

"Magia oswojonych emocji"

na platformie www.wspoluzaleznienie.com
Jeżeli nie masz konta w banku, a masz konto Pay Pal, możesz ten kurs zakupić także tu >>

      

Regulamin | Polityka Prywatnosci |
© Justita, wszelkie prawa zastrzeżone